Preces: 0
Par summu: 0 EUR
Apskatīt grozu »
PRODUKTU GRUPAS
Akcijas
INFORMĀCIJA

Omega-3 taukskābes

Omega-3 taukskābes padara sievietes gudrākas, vīriešus ātrākus

Sievietes kļūst gudrākas, savukārt vīrieši ātrāki, lietojot uzturā DHS piedevas, apliecina jaunākais pētījums, kas publicēts izdevumā American Journal of Clinical Nutrition. Tajā ir pētīta DHS ietekme uz vīriešu un sieviešu kognitīvajām (ar prātu un izziņu saistīts) spējām.

Lasīt vairāk »

Gandrīz trīs ceturdaļas grūtnieču neuzņem pietiekami daudz omega-3 taukskābes

„Lai arī omega-3 nepiesātināto taukskābju nozīme zīdaiņa attīstībā ir ārkārtīgi svarīga, tikai 27% grūtnieču uzņem Eiropas Savienības reglamentēto ieteicamo diennakts devu,” apgalvo pētnieki. 


Lasīt vairāk »

DHS zīdaiņu pārtikā uzlabo mazuļu smadzeņu attīstību

Kanzasas universitātes zinātnieki atklājuši, ka zīdaiņi, kuri no piedzimšanas līdz 12 mēnešu vecumam tiek baroti ar zīdaiņu pārtiku, kas bagātināta ar garo ķēžu polinepiesātinātajām taukskābēm (GĶPNTS), vecumā no 3 – 6 gadiem uzrāda ievērojami labākus rezultātus dažādos intelekta noteikšanas testos nekā kontrolgrupas dalībnieki.

Lasīt vairāk »

DHS samazina smadzeņu bojājumus bērnu triekas pacientiem

Jaunā pētījumā, kas publicēts PLOS One, apgalvo, ka DHS spēj samazināt smadzeņu bojājumus zīdaiņiem, kuriem bijusi trieka.

Lasīt vairāk »

Bērniem nepieciešamas omega-3 taukskābes labākai lasītprasmei un atmiņas darbībai

Saskaņā ar Oksfordas Universitātē Lielbritānijā veiktu pētījumu augstāks omega-3 taukskābju līmenis asinīs (īpaši, dokosaheksaēnskābes, turpmāk - DHS) saistīts ar labāku lasītprasmi un atmiņas darbību.

Lasīt vairāk »

Omega-3 taukskābju lietošana pazemina asinsspiedienu

Omega-3 taukskābju preparātu vai arī ar omega-3 taukskābēm bagātas pārtikas lietošana, lai samazinātu asinsspiedienu var būt tikpat efektīva kā sāls vai alkohola samazināšana uzturā un vingrošana, secināts 70 pētījumu randomizētā kontrolētā meta-analīzē. 

Lasīt vairāk »

Latvijas Avīze: Kāda zivju eļļa ir vislabākā?

Kāda veida zivju eļļu labāk lietot – šķidrā formā vai kapsulās? Lasi Latvijas Avīzes sagatavotajā rakstā!

Lasīt vairāk »

Kā izvēlēties labāko Omega-3 produktu?

Gandrīz katru nedēļu medicīnas žurnāli izdod jaunu pētījumu, kas apstiprina omega-3 vērtīgo taukskābju nozīmi. Lielākā daļa pētījumu ir par zivju eļļu, kas iegūta no laša un citām dziļūdens zivīm, kas ir bagātākais bioloģiski aktīvo omega -3 taukskābju avots. Taču daži pētījumi ziņo arī par omega-3 taukskābēm, kas iegūtas no aļģēm un kas noteikti ir laba ziņa visiem veģetāriešiem.

Lasīt vairāk »

Omega-3 un koenzīms Q10 var palīdzēt prostatas veselībai

Irānā veikts pētījums atklājis, ka regulāra omega-3 triglicerīdu koncentrāta lietošana var normalizēt prostatas specifiskā antigēna līmeni (viela, ko ražo priekšdziedzeris un kuras paaugstināts daudzums asinīs var liecināt par prostatas vēzi).

Lasīt vairāk »

Zivju lietošana uzturā, zivju eļļa, Omega-3 taukskābes un sirds asinsvadu slimības

Kopš pirmās AHA* (American Heart Association - Amerikas Sirds saslimšanu Asociācija) zinātniskās konsultatīvās komitejas publikācijas “Zivju lietošana uzturā, zivju eļļa, lipīdi un sirds asinsvadu slimības” ir ziņots par svarīgiem, jauniem konstatējumiem, kas liecina par omega-3 (vai n-3) taukskābju labvēlīgo ietekmi uz sirds asinsvadu saslimšanu (SAS) pacientiem ar jau konstatētu šādu saslimšanu, kā arī praktiski veseliem indivīdiem.

Lasīt vairāk »