Preces: 0
Par summu: 0 EUR
Apskatīt grozu »
PRODUKTU GRUPAS
Akcijas
INFORMĀCIJA

Omega-3 taukskābes padara sievietes gudrākas, vīriešus ātrākus


Sievietes kļūst gudrākas, savukārt vīrieši ātrāki, lietojot uzturā DHS piedevas, apliecina jaunākais pētījums, kas publicēts izdevumā American Journal of Clinical Nutrition. Tajā ir pētīta DHS ietekme uz vīriešu un sieviešu kognitīvajām (ar prātu un izziņu saistīts) spējām.

Pētījums atklāj, ka smadzeņu darbība uzlabojas, lietojot 1,160mg DHS dienā

 

DHS jeb dokosaheksaēnskābe ir omega-3 taukskābe, kas atrodama dziļūdens treknajās zivīs, piemēram, lasī. Pētījumā piedalījās 18 līdz 45 gadus vecas sievietes un vīrieši, kuru uzturā trūka DHS. Sešu mēnešu laikā ik dienu tie lietoja 1,16g dokosaheksaēnskābes, un viņu kognitīvās spējas tika pārbaudītas ar datora palīdzību. Sievietēm novēroja labākus epizodiskus atmiņu uzlabojumus, savukārt vīriešiem palielinājās reakcijas ātrums, kas turklāt bija arī augstāks nekā sievietēm.


"Šis pētījums pirmo reizi atklāj, ka DHS lietošana uzlabo atmiņu pieaugušajiem, kuru uzturā bija par maz DHS,” apgalvo pētnieki. “Šī ar atmiņu saistītā kognitīvā sfēra ir daļa no kompleksas un daudz sarežģītākas kognitīvās funkcijas, kas ir sastopama ikdienas dzīvē. Tādēļ jauni un veseli pieaugušie var uzlabot prāta spējas, palielinot uzturā DHS daudzumu.”


Pētījums bija randomizēts, placebo kontrolēts un dubultakls. Tā nosaukums ir “DHS papildināšana uzlaboja gan atmiņu, gan reakcijas ātrumu jauniem, veseliem pieaugušajiem: randomizēts, kontrolēts izmēģinājums”.


Ziņas adresehttp://newhope360.com/breaking-news/dha-makes-women-smarter-men-faster

Pētījuma adresehttp://ajcn.nutrition.org/content/early/2013/03/19/ajcn.112.053371.abstract