Preces: 0
Par summu: 0 EUR
Apskatīt grozu »
PRODUKTU GRUPAS
Akcijas
INFORMĀCIJA

Dzērveņu sulā esošās aktīvās vielas spēj pieveikt baktērijas urīnceļos astoņu stundu laikā


26.08.2010, Katrina Woznicki

 

Zinātnieki ziņo, ka dzērveņu sulas dzeršana astoņu stundu laikā spēj apturēt baktēriju attīstību urīnceļu infekcijā. Līdzšinējie pētījumi ir parādījuši, ka dzērveņu sulas aktīvās vielas netiek iznīcinātas gremošanas sistēmā pēc tam, kad sula ir izdzerta, tā vietā cīnoties pret baktērijām, ieskaitot baktēriju E.coli. Pētījums, kas prezentēts Bostonā Amerikas Ķīmiskās savienības tikšanās laikā, apstiprina šo apgalvojumu un nodrošina pierādījumus dzērveņu medicīniskajai vērtībai.

2010. gada pētījums norāda, ka vērtīgās vielas dzērveņu sulā spēj sasniegt urīnceļus un novērst baktēriju pieķeršanos astoņu stundu laikā. Zinātnieki no Vorčesteras Politehniskā institūta Masačūsetā veica E.coli baktērijas uzsējumu urīnā, kas ņemts no veseliem cilvēkiem pirms un pēc dzērveņu sulas kokteiļa dzeršanas.


Kā dzērveņu sula cīnās ar urīnceļu infekcijām


Pētījumā izvēlējās dzērveņu sulas, ūdens un saldinātāju kokteili, kas ASV ir visiecienītākais dzērveņu dzēriens. Zinātnieki laboratoriski atklāja, ka dzērveņu sulā esošās molekulas novērsa E.coli baktērijas salipšanu ar citām baktērijām, ierobežojot tās spējas augt un vairoties. Ja E.coli ir iespējas savienoties ar citām baktērijām, piemēram, ar tām, kas atrodamas urīnceļos, izveidojas slānis, kas atļauj baktērijai vairoties un radīt infekciju.


“Vairāki kontrolēti klīniskie pētījumi ir parādījuši, ka dzērveņu sula ir patiesi efektīva aizsardzībai pret urīnceļa infekcijām,” apgalvo zinātniece Terija Anne Kamezano (Terri Anne Camesano). “Tas ir ļoti nozīmīgi, ņemot vērā problēmas apjomu un ar veselības aprūpi saistītās izmaksas”.


Urīnceļu infekcijas ir vairāk izplatītas sieviešu nevis vīriešu vidū. Pēc pētnieku datiem, katrai trešajai sievietei kādreiz ir bijusi urīnceļu infekcija.


Urīnceļu infekcijas ir sastopamas jebkurā vietā urīnceļos, proti, urīnpūslī, urīnizvadkanālā un urīnvadā. Šo infekciju dēļ ik gadu tiek veiktas 8 miljoni vizīšu pie ārstiem un to ārstēšana izmaksā vairāk nekā 1,6 miljardus ASV dolāru.


Kamezano iesaka pašiem neķerties pie urīnceļu infekciju ārstēšanas, un ikvienam, kam ir aizdomas par saslimšanu,vajadzētu doties pie ārsta, taču dzērveņu sulas dzeršana var būt viegls un nedārgs veids, kā atvairīt E.coli baktēriju.


Urīnceļu infekciju gadījumos visizplatītākais ārstēšanās veids ir antibiotiku lietošana. Ja tās netiek ārstētas, urīnceļu infekcijas var kļūt daudz smagākas, jo īpaši bērnu, vecāku cilvēku un pacientu ar hronisku stāvokļu vidū.


Avoti: News release, American Chemical Society. National Institute of Diabetes and Digestive and Kidney Diseases. Ziņa publicēta www.WebMD.com