Preces: 0
Par summu: 0 EUR
Apskatīt grozu »
PRODUKTU GRUPAS
Akcijas
INFORMĀCIJA

DHS zīdaiņu pārtikā uzlabo mazuļu smadzeņu attīstību


Kanzasas universitātes zinātnieki atklājuši, ka zīdaiņi, kuri no piedzimšanas līdz 12 mēnešu vecumam tiek baroti ar zīdaiņu pārtiku, kas bagātināta ar garo ķēžu polinepiesātinātajām taukskābēm (GĶPNTS), vecumā no 3 – 6 gadiem uzrāda ievērojami labākus rezultātus dažādos intelekta noteikšanas testos nekā kontrolgrupas dalībnieki.

Šie bērni 3 – 5 gadu vecumā uzrādīja paaugstinātu attīstības pakāpi detalizētos uzdevumos, kuros iekļauta dažādu veidu stimulu identificēšana un noteikumu mācīšanās, kā arī labākus rezultātus divos plaši pielietotos, standartizētos intelekta testos (ASV) – Pībodija bilžu vārdnīcas testā (5 gadu vecumā) un Weschler pirmskolas un sākumskolas intelekta pakāpes testā (6 gadu vecumā).


„Rezultāti apstiprina apgalvojumu, ka pētījumiem par uzturu un izzināšanas spējām vajadzētu iekļaut visaptverošākus, bet vienlaikus detalizētākus, uzdevumus, kas tiek pielietoti vairākas reizes bērna agras bērnības laikā,” secina Džons Kolombo (John Colombo), pētījuma autors un Kanzasas universitātes psiholoģijas profesors.


Pētījums

Kā apgalvo Kolombo, neiroloģijas zinātnieks, kas specializējies agras neirokognitīvās attīstības aprēķināšanā, „GĶPNTS bagātinātāju pētījumu rezultāti ir jaukti, bet vairums šo pētījumu lielākoties paļāvušies uz bērnu sniegumiem Bayley zīdaiņu attīstības testā (Bayley Scales of Infant Development), kas tiek veikts bērna 18 mēnešu vecumā. Randomizētajā, dubultaklajā pētījumā, 81 viens zīdainis no dzimšanas mirkļa līdz 12 mēnešu vecumam tika barots ar kādu no 4 zīdaiņu pārtikām – trīs zīdaiņu pārtikas produkti saturēja atšķirīgu daudzumu divas GĶPNTS (DHS un ARS) un viena zīdaiņu pārtika vispār nesaturēja GĶPNTS. Sākot no 18 mēnešu vecuma, katrus 6 mēnešus līdz 6 gadu vecumam bērni tika pārbaudīti ar atbilstošu, standartizētu un specifisku kognitīvo testu palīdzību.


Rezultāti

18 mēnešu vecumā bērni, kas uzņēma ar GĶPNTS bagātinātu pārtiku, neuzrādīja labākus rezultātus standartizētajos inteliģences testos, taču, sasniedzot 3 gadu vecumu, pētījuma autori Kolombo un Sūzana E. Carlsone (Susan E. Carlson), dietoloģijas un uztura profesore Kanzasas universitātes Medicīnas centrā, šo bērnu sniegumā novēroja ievērojamas atšķirības laboratorijā veiktajos, smalkšķiedru mērījumos kognitīvo funkciju aspektos.


DHS jeb dokosaheksaēnskābe ir viena no galvenajām garo ķēžu taukskābēm, kas ietekmē smadzeņun un redzes attīstību un zīdaiņi to iegūst no mātes pirms dzimšanas un turpina to iegūt līdz pat 2 gadu vecumam.Tomēr Amerikāņu uzturā bieži trūkst DHS saturošu produktu, kā piemēram, zivis. ARS jeb arahidonskābe ir vēl viena GĶPNTS, kas sastopama mātes pienā un mākslīgi radītajā zīdaiņu pārtikā.


„Pētījums tika veikts, lai noskaidrotu pēcdzemdību DHS ietekmi uz visā pasaulē atšķirīgajiem rādītājiem,” saka pētījuma līdzautore Karlsone. Rezultāti par bērnu attīstību sākot no pirmajiem pētījuma 12 mēnešiem tika publicēti Pediatriskajā pētījumā 2011.gadā un tie uzrādīja uzlabotas koncentrēšanās spējas un zemāku sirdsdarbību mazuļos, kuru uzturs tika bagātināts ar jebkādu daudzumu GĶPNTS. Kolombo un Karlsones iepriekšējās sadarbības 2001. gadā iespaidojušas zīdaiņu pārtikas ražotājus sākt pievienot zīdaiņu pārtikai DHS.


Raksta autors: University of Kansas, 14.08.2014

Raksta adresehttp://newhope360.com/omega-3s/dha-baby-formula-builds-better-brains