Preces: 0
Par summu: 0 EUR
Apskatīt grozu »
PRODUKTU GRUPAS
Akcijas
INFORMĀCIJA

Bērniem nepieciešamas omega-3 taukskābes labākai lasītprasmei un atmiņas darbībaiSaskaņā ar Oksfordas Universitātē Lielbritānijā veiktu pētījumu augstāks omega-3 taukskābju līmenis asinīs (īpaši, dokosaheksaēnskābes, turpmāk - DHS) saistīts ar labāku lasītprasmi un atmiņas darbību.


Vadošie pētnieki norāda, ka paaugstināta omega-3 taukskābju lietošana uzturā var nākt par labu bērniem vecumā no 7 līdz 9 gadiem, kuri skolā atpaliek sekmju ziņā.

Žurnālā PLOS ONE publicēts raksts “Zems garās ķēdes omega-3 taukskābju līmenis asinīs Lielbritānijas bērniem saistīts ar vāju kognitīvo (izziņas) darbību un uzvedību: liela krusteniskā šķērsgriezuma analīze no DOLAB pētījuma”.


Pētnieku mērķis bija noskaidrot, vai pastāv saistība starp omega-3 taukskābju līmeni asinīs un bērnu lasītprasmi, atmiņu un uzvedību. Pētījumā piedalījās 493 veseli bērni vecumā no 7 līdz 9 gadiem ar atpalicību rakstītprasmēs, bet citām spējām normas robežās.


Galvenie secinājumi:

Asins paraugu analīzes atklāja, ka pētījuma dalībniekiem asinīs bija vidēji 1,90% DHS un 0,55% EPS (eikosapentaēnskābe) ar vismaz 2,46% kombinētām DHS un EPS omega-3 taukskābēm. Tas ir zem vadošo zinātnieku ieteiktajiem 4%, kas nepieciešami, lai uzturētu normālu sirds un asinsvadu veselību pieaugušajiem.


Zemāka DHS koncentrācija asinīs tika saistīta ar sliktāku lasītprasmi un atmiņas darbību.


Zemāks DHS līmenis asinīs tika saistīts ar bērnu izteiktāku opozicionāru uzvedību un emocionālo nestabilitāti (pēc vecāku novērtējuma).


Pētnieki analizēja bērnu uzturu un atklāja, ka 88,2% bērnu ēda zivis mazāk nekā divas reizes nedēļā, savukārt 9% zivis neēda pavisam, kā to atzīmēja viņu vecāki.


Jūl. 12, 2013

Raksta adrese: http://m.newhope360.com/nutrition/kids-need-dha-read-and-remember